KONST / Litografier / Färglitografi 7437079
*
nr 743 7079
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi , Oskar Bergman (1879-1963), 318/350 mm: 33x43
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 19:12:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 00:00:01
1
150 kr
27/2 15:31:43
2
Vinnande bud
27/2 18:58:58
3
350 kr
27/2 19:00:09
3
450 kr
27/2 19:07:54
3
550 kr
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Oskar Bergman
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Läs mer om Oskar Bergman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oskar bergman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54
-
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:15
*
Oskar Bergman
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Oskar Bergman
nr 743 7079
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi , Oskar Bergman (1879-1963), 318/350 mm: 33x43
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/2 00:00:01 | 1 | 150 kr |
27/2 15:31:43 | 2 | Vinnande bud |
27/2 18:58:58 | 3 | 350 kr |
27/2 19:00:09 | 3 | 450 kr |
27/2 19:07:54 | 3 | 550 kr |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Oskar Bergman
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk mÃ¥lare och etsare.Läs mer om Oskar Bergman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oskar bergman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54 -
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:15